Joga s Mílou

Fotogalerie

 Zamluvte si ještě dnes místo na mimořádných letních  seminářích s Ing. Milenou Kalousovou Těšit se můžete na skvělou jógu, jídlo , přírodu, partu skvělých lidí a horu aktivní relaxace.

Míla vás pozve do světa své milované Iyengar jógy (čtěte více níže) www.milayoga.cz


Tématem obou nabízených prodloužených víkendů bude :

Jak vybudovat pravidelnou a kvalitní domácí praxi jógy.

Základním tématem u obou letních pobytů bude představení jógy jako celku a její zařazení do běžného života..

Představíme si všechny skupiny základních pozic, základní tipy pranayamy a povíme si o filosofii jógy, tak abyste měli ucelenou představu co vlastně jóga je. v srpnu ještě navíc zařadíme kurz zdravého italskéhé kuchyně s majitelkou Petrou, který měl minulý rok enormní úspěch u všech účastníků včetně mě a všech lidí kteří měli možnost ochutnat dobroty, které jsme se naučili :)

Konkrétně se seznámíme se zástupci skupin pozic ve stoje, v sedě, v leže, s předklony, záklony, pozice protahující strany, rotace, obrácené pozice, posilující střed těla. Naučíme se základní principy jak správně pozice provádět a jak je řadit za sebou obecně i v kontextu individuálních potřeb.

Součástí každé lekce bude pranayama. Vysvětlíme si techniku a povíme si o nejčastějších chybách a jak se jim vyvarovat. Také si povíme v jaké části dne je vhodné pravidelnou praxi zařadit, s přihlédnutím k fázím měsíce a u žen v kontextu životního či měsíčního cyklu.

Během pobytu vám ráda zodpovím všechny otázky a také máme pro vás malá překvapení, které si ale necháme až na osobní setkání :)


Místo: Mnichov 36, 44001 Libčeves

Ubytování: 3 mezonetové pokoje s max 2-3 lidmi v jedné místnosti,

Strava: Plná penze vegetariánská strava bez lepku (možnost i bez laktózy)

Jóga: 7x (cca 11 hod) Lektorka Ing. Milena Kalousová

Jóga je jenom jedna, ale je mnoho metod jak toto dokonalé a krásné umění předávat. Já jsem si zamilovala metodu B.K:S. Iyengara, kde nacházím odpovědi na všechny otázky i na ty nevyřčené. Praxe Iyengar jógy je velmi rozmanitá, lekce může být klidná, restorativního charakteru, dynamická na rozehřátí, kdy se pozice střídají rychle za sebou nebo pomalejší ve smyslu delšího setrvání v pozicích. Sekvence pozic může být zaměřená na určitou oblast těla nebo zdravotní problém, ale také jako příprava na vybranou finální asanu nebo obecně jak prevence a udržení těla v kondici. Rozmanitost Iyengar jógy je bezmezná. Určitou hravost a další možnosti přináší hojné používání pomůcek. Na Slunečnici bude probíhat ucelený kurz který je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, doufám, že tento kurz ve vás zažehne oheň jogy a začnete s pravidelnou domácí praxí.

www.milayoga.cz

Kurz není vhodný pro těhotné a pro děti, které neudrží pozornost. Pokud máte vážné zdravotní potíže, konzultujte účast přímo s lektorkou.


Přesný program bude upřesněn při příjezdu. Sebou si vezměte jogové podložky a všechny  pomůcky které máte. Bločky, pásky, polštáře, deky. Pokud nemáte pásek stačí šátek. Pohodlné oblečení a přezuvky. 

Ve volném čase lze zajet na nádherné nově vybudované přírodní koupaliště v Mostě , nebo se opalovat na dvoře na našich lehátkách a osvěžovat se solární sprchou - plavky sebou.

Cena za červencový pobyt : 7000 Kč (4500Kč ubytování, strava,  večerní sauna,  plus 2500kč za Jógu přímo lektorce na místě)* 

Cena za srpnový pobyt s italskou kuchyní: 8000 Kč (5500Kč ubytování a strava, večerní sauna, plus 2500kč za Jógu přímo lektorce na místě)*

Bonus malé skupiny: Možnost osobní konzultace s lektorem a individuální přístup po celou dobu pobytu,

*Po vyplnění přihlašovacího formuláře Vám bude vystavena zálohová faktura na 4500 kč za červencový nebo 5500Kč za srpnový pobyt se splatností do 7 dnů. Platby jsou nevratné. V případě nemožnosti přijet na pobyt lze přehlásit na náhradníka. 


Objednávkový formulář ZDE:

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Co je Iyengar jóga ? 


Iyengar jóga je jeden z hlavních světových stylů jógy založený na učení B.K.S. Iyengara. Metoda klade důraz na preciznost a srovnání těla a postupnou práci dovnitř.
Učitelé této metody mají hluboké praktické i terapeutické porozumění a umí jej aplikovat dle potřeby na různé ásanové pozice. Díky této schopnosti umí vytvořit smysluplné a účinné sekvence, které přináší specifické mentální i fyzické benefity.
Učitelský trénink a certifikační proces je znám svou přísností a náročností. Toto zajišťuje, že všichni ceritifikovaní učitelé mají vysoký standard nejen v porozumění techniky ásan, ale i zkušenost ve výuce. Tento detailní a strukturovaný systém výuky jógy může být aplikován na individuální potřeby pro všechny věkové kategorie a tělesné typy